Ekopanel

Moderní stavební systém

V současné době se domy v naší republice staví nejen z cihel, betonu nebo dřeva, ale také ze slámy, jejíž využití se stále zvyšuje. Využít tuto kdysi běžně používanou stavební hmotu i pro současné stavebnictví umožnily průmyslově vyráběné ekopanely, ze kterých naše firma montuje rodinné domky, haly nebo jen příčky a jim podobné.

Co je ekopanel?

Jedná se o 60 mm silné desky, jejichž základ tvoří jádro ze slisované obilné slámy, které je ze všech stran polepeno kartonem. Lisování probíhá kontinuálně na speciální výrobní lince a je prováděno bez lepidla pouze působením vysokého tlaku a vysoké teploty. Deska tak neobsahuje žádná další adheziva, jako pryskyřice, alkoholy, terpentýny či jiné chemikálie uvolňující hořlavé výpary, a v podstatě ani žádný kyslík, který podporuje hoření.


Ekopanely mají atestovanou požární odolnost 30 minut. Vyrábějí se ve
standardní šířce 1200 mm a v délkách od 1000 mm do 3300 mm, nicméně
nejčastěji se jedná o délku 2500 mm. Při této délce je totiž možné aplikovat ekopanel jako samostatnou příčku bez použití konstrukčních rámů. Pokud jde o obvodové nebo nosné zdi a stropy, tak v tomto případě se ekopanely využívají jako oboustranné opláštění dřevěných konstrukcí, k nimž se připevňují pomocí nastřelovacích spon nebo šroubů s podložkou o průměru cca 20 mm.

Často kladené dotazy

Kontaktujte nás!

Pro usnadnění a urychlení komunikace vyplňte tento formulář.
Budeme Vás kontaktovat v co nejkratším čase.
Děkujeme za pochopení.